Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading

KÜLTÜR TURLARI

Konya Mevlana Turu

Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Posta
Katılım Tarihi
Kişi Sayısı
Müze
Müze
Kültür Turları
Culture Tours
ثقافة جولات

KONYA MEVLANA TURU

1.GÜN
TRABZON KONYA


Trabzon Meydan Parkı önünden  Saat 20:00’de Özel Otobüsümüzle Konya’ya hareket. Çeşitli molalarla gece boyunca panoramik yolculuğumuza Konya’ya kadar devam ediyoruz.

2.GÜN
KONYA


Sabah saatlerinde Anadolu Selçuklu Devletini Başkenti olan Konya’ya vardığımızda extra olarak alacağımız kahvaltımızın ardından Konya’nın görülmeye değer yerlerinden  olan  1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki ALAADDİN CAMİİ çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile Hocası Şems-i Tebrizi’nin ders verdikleri KARATAY MEDRESESİ, ÇİNİ ESERLER MÜZESİNİ ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Konya’ya has yemeklerin sunulduğu bir restoranda almamızın ardından turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından İzzettin Keykavüs 2.devrinde Vezir Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İNCE MİNARE MEDRESESİ (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında ÜÇLER TÜRBESİ ve 16 Dilimli YEŞİL KUBBE (Kubbe-i Harda), SELİMİYE CAMİİ, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veled'in bulunduğu MEVLANA TÜRBESİ, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Mevlana’yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Hz.Mevlana’nın Hocası ŞEMS-İ TEBRİZ TÜRBESİ ’’ni  vaktimizin yettiği kadarıyla ziyaretin ardından konaklayacağımız otele varıp, odalarımıza yerleşip dinleniyoruz, saat 19:00’da otelimizdeki  akşam yemeğimizin ardından geceleme.

3.GÜN
KONYA


Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin vereceği saatte hareket, Konya’nın en güzel yerlerinden  biri olan MERAM BAĞLARI ve Mevlana Hazretleri’nin devamlı ziyaret ettiği ve  o devrin bilgini ve psikoloğu TAVUS BABA (TUZCU BABA ) esas adı MUHAMMED EL-BİNİ TÜRBESİNİ ve Hz.Mevlana’nın aşçısı olarak kabul edilen ATEŞBAZ-VELİ TÜRBESİNİ ziyaretlerimizi takiben Hz.Mevlana’nın cenaze namazını kıldıran SADRETTİN KONEVİ’nin TÜRBESİNİ ziyaret edip Konya Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimizde buluşup, akşam yemeğimizin ardından Düğün Gecesi anlamına gelen Hz.Mevlana’nın deyimiyle ‘’ Hakk’a Vuslat ’’ yani ‘’ Yaradana Kavuşma ’’ diye saydığı Şeb-i Aruz törenlerinin yapılacağı salona hareket, törenlerin izlenmesinin ardından gece otelimize dönüp konaklıyoruz.

4.GÜN
KONYA KAPADOKYA TRABZON


Sabah kahvaltımızın ardından Trabzon’a hareket, Kapadokya’da panoramik turumuzun ardından gün boyu çeşitli molalarla Trabzon’a kadar yolculuğumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Trabzon’a varış ve turumuzun sonu.

 

TUR FIYATI

Nakit veya Kredi Kartına TEK ÇEKİM : 745.-TL
Kredi Kartına 6 TAKSİT : 790.-TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

 • Ali Osman Ulusoy Ulaşım Hizmeti,
 • 4* Hotel’de 2 Gece  çift kişilik odalarda konaklama,
 • Programda belirtildiği gibi otelde alınacak olan 2 Kahvaltı ve 2 Akşam yemekleri,
 • Yolculuk esnasındaki araç içi sınırsız sıcak ve soğuk ikramlar,
 • Türsab Mesleki Seyahat Sigortası,
 • Profesyonel Tur rehberliği,
 • Sit alanları araç giriş ve park  ücretleri,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Tüm şahsi harcamalar,
 • İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Tüm Yemekler sırasında alınacak menü harici yiyecek ve  içecekler,
 • Tüm Öğlen yemekleri.
 • Şeb-i Aruz tören bileti.