Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
Ulutour Turizm Etstur Trabzon Yetkili Acentesidir

KÜLTÜR TURLARI

Batum & Poti Gezisi - Konaklamalı

Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Posta
Katılım Tarihi
Kişi Sayısı
Kültür Turları
Culture Tours
ثقافة جولات
Yurtdışı Turları
Overseas Tours
جولات في الخارج

BATUM & POTİ GEZİSİ - KONAKLAMALI

1.GÜN
TRABZON, BATUM

 

Sabah saat 08:00’de belirlenen hareket noktasından hareketle gezimize başlıyoruz. İhtiyacı olan konuklar için Çayeli'nde kısa bir kahvaltı molası alıp, Sarp sınır Kapısına varıyoruz. Aracımızdan ayrılarak gümrük çıkış-giriş, işlemlerimizin ardından komşumuz Gürcistan’ın Acara özerk bölgesine geçip öncelikle Gönye Köyünde bulunan GÖNYE/APSAROS KALESİ ‘ni gezip şehir içine doğru devam edip gelişmekte olan yeni mimari yapıları, tarihi binaları, AVRUPA MEYDANI, ALTIN POST MEDEA ANITI, MERYEM ANA KATEDRALİ, DRAMA TİYATROSU, ORTA CAMİİ, ALİ & NINO ANITI ’nı ziyaret edip, konaklayacağımız oteldeki odalarımıza yerleşmenin ardından  serbest zaman, akşam yemeği serbest.

2.GÜN
BATUM, KOBULETİ, POTİ, TRABZON

 

Sabah kahvaltımızın ardından, valizlerimizi aracımıza yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Gürcistan’ın  bir diğer sayfiye şehri olan KOBULETİ’ ye kadar muhteşem bozulmamış doğa ve deniz manzarası eşliğindeki seyahatimizin ardından liman şehri POTİ’ye varış. Rioni nehrinin denize döküldüğü alanda kurulu Poti şehrinde mini Ayasofya gezisi sonrası panaromik şehir turunun ardından misafirlerimize Poti şehrini keşfetmeleri için kısa bir serbest zaman veriyoruz.  Batum’a dönerken  Çarlık Rusya’sından kalma muhteşem BOTANİK PARK’ ın  bir bölümünü yürüyerek yaklaşık 1,5 saat gezip, parkın bir başka çıkış kapısında aracımızla tekrar buluşup Batum şehir merkezine döndüğümüzde Batum Limanında vereceğimiz serbest zaman diliminde arzu eden konuklarımız Teleferikle Sputmik tepesi‘ne çıkıp şehrin panoramasını görüp ihityaç duydukları veya ilginç bulacakları bir alış-veriş molasının ardından rehberimizin vereceği  buluşma noktamızda hareket saatimizde buluşup Trabzon’a hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısındaki çıkış ve giriş formalitelerimizin ardından Türkiye'ye geçiyoruz. Sarp sınır Camii önünde aracımızla yine buluşup  yolculuğumuza devam ediyoruz.
Yoldaki ihtiyaç molalarıyla birlikte akşam saatlerinde Trabzon’a varıp bir başka  ULUTOUR GEZİSİNDE  buluşmak üzere gezimizi sonlandırıyoruz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOT:
Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında imzalan protokol gereği iki ülke vatandaşları gümrüklerden yeni kimlikle giriş yapabilmektedirler. Yeni Kimlik Kartı veya 6 aydan uzun geçerlilik süresi bulunan pasaport dışındaki hiçbir belge (Resimli İş Yeri Kartları, Ehliyet Dahil) Yeni Kimlik Kartı veya Pasaport yerine geçmemektedir.

Eski kimliklerle geçişler 01.09.2019 tarihi itibari ile mümkün değildir.  
Lütfen hareket etmeden once Yeni Kimlik Kartınızı veya Pasaportunuzu kontrol ediniz.

Diğer bir önemli husus da 18 yaş altı çocuklar sadece anne ve babaları ile beraber yada her ikisinden aldığ Noter Tasdikli muvafakatname veya Pasapot ile seyahat edebilirler.

Anne veya Babasından birisinin olmaması halinde olmayan ebeveynden noter tasdikli muvafakatname almaları ve gümrük polisine ibraz etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde gümrükte kalırsınız. !...Bu durumdan hiç bir şekilde acentemiz sorumlu olmayacağı gibi kendi imkanlarınızla geri dönmeniz gerekebilir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

 • AO Ulusoy Ulaşım hizmeti
 • 1 Gece Konaklama
 • Otelde Alınacak Sabah kahvaltısı,
 • Tüm tur süreci boyunca profesyonel turist rehberliği,
 • Acente Hizmet Bedeli
 • KDV.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 50.-TL)
 • Müze, Park ve Ören yerleri giriş ücretleri,
 • Öğlen ve Akşam yemekleri,
 • Şahsi harcamalar,
 • Seyahat anındaki molalarda alınacak yiyecek ve içecekler.
 • Teleferik Ücreti.