SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading

KÜLTÜR TURLARI

KURULUŞ VE KURTULUŞ ŞEHİRLERİ GEZİSİ

Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Posta
Katılım Tarihi
Kişi Sayısı
Kültür Turları
Culture Tours
ثقافة جولات

KURULUŞ VE KURTULUŞ ŞEHİRLERİ GEZİSİ

Tur Programı

Tur Takvimi

Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

1.GÜN
TRABZON-ANKARA

 

Belirlenen noktada buluşma ve Ankara'ya hareket. Araç içi ikramlarımızı tadarak ve gerekli molalarımızı vererek sabah saatlerinde Ankara’ya varış.

2.GÜN
ANKARA-ESKİŞEHİR

 

Zengin menülü sabah kahvaltımızın ardından, binlerce yıldır insanlığa ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarından günümüze yansıyan medeniyetlerinin izlerinin görüldüğü Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra Anadolu medeniyetimizin şekillenmesinde çok büyük rolü olan Hacı Bayram-ı Veli Cami ve Külliye ’sini gezdikten sonra, Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı Ulus’taki kurucu meclisimizi gezip öğle arası veriyoruz. Yeniden buluştuktan sonra ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün medfun olduğu Anıtkabir gezimizi bitirip aracımızda çaylarımızı içerek Eskişehir’e ulaşıyor ve Porsuk Çayı’nın etrafında yer alan otelimize yerleşip istirahat ediyoruz.(Dileyen misafirlerimiz akşam şehir merkezinde hoş vakit geçirebilirler.)

3.GÜN
ESKİŞEHİR, ÇANAKKALE

 

Otelimizde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından. Eskişehir gezimize başlıyoruz. Tarihi odun pazarı mevkiinde eski Türk-İslam motifli tarihi evler ve sokakları, Lületaşı Müzesi, Atlıhan el sanatları galerisi, dünyadaki bir çok ünlünün gerçeği aratmayan tarzda yapılmış Balmumu Heyleri müzesini gezdikten sonra tarihi sokak ve çarşılarda öğle arası veriyoruz. Aramızın ardından Sazova Bilim Sanat ve Kültür parkını gezip, çeşitli molalar eşliğinde panoramik bir yolculuğun ardından Çanakkale'ye varış. Konaklayacak olduğumuz otele yerleşme, akşam yemeği ve istirahat otelimizde. Dileyen misafirlerimiz akşam Çanakkale Kordon'da veya merkezde şehri keşvedip hoş vakit geçirebilirler.

4.GÜN
ÇANAKKALE , BANDIRMA

 

Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından feribot ile Gelibolu yarım adasına geçiş. Uzman rehberimiz eşliğinde “Tarihin yazıldığı yere” (Kilit bahir kalesi ve savaş hatıraları müzesinin gezilmesi, Koca Seyit Onbaşı anıtı ziyareti, Namazgah ve Hamidiye tabyaları ziyareti, Alçıtepe köyü ve sargı yeri şehitliği ziyareti, Morto koyu, Anzak Koyu tören alanı ziyareti, Kanlı sırt Ezineli Yahya çavuş anıtı, Ertuğrul koyu, Mehmetçiğe saygı anıtı, Türk siperlerinin gezilmesi, 57. Alay şehitliği gezisi, Conk bayırı kemal yeri ziyareti) ardından feribot ile Çanakkale’ye dönüş ve Aynalı Çarşı, Truva Atı gezisi ve konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket. Akşam yemeği ve istirahat otelimizde.

5.GÜN
BANDIRMA, BURSA

 

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Osmanlı Devleti'mize kurucu başkentliği yapmış olan Bursa'ya hareket. Tarihi İnkaya bölgesinde 6 asırlık çınar ağacı altında hatıra resimlerimizi çekildikten sonra, Emir Sultan Külliye'si, Yeşil Türbe ve Osmanlı Devleti'mizin kurucusu Osman Gazi ve 2. Padişah'ımız Orhan Gazi'ninde kabirlerinin bulunduğu Bursa Kalesi'nin yanında Tophane'yi görüp misafirlerimize Ulu Camii etrafında bulunan tarihi kapalı çarşı ve hanlarda alış-veriş yapmaları için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından araç içi ikramlarımızı tadarak dönüş yoluna geçiyoruz.

6.GÜN
SAMSUN, ORDU, TRABZON

 

Samsun’da alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Amazonlar parkı, Amisos Tepesi, Kurtuluş yolu ve Kurtuluş İskelesi gezimizin ardından tarihi Bandırma Vapuru ’nu ziyaret edip Ordu ilimize hareket ediyoruz. Ordu ilimizi meşhur Boztepe’den panoramik izleyip çaylarımızı içtikten sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Bir başka Ulutur organizasyonumuzda buluşmak dileğiyle misafirlerimize veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  • Tüm gezi boyunca belgeli, pandemi sürecine uygun ve lüks araçlarla ulaşım.
  • Araç içi Ulutour soft ikramlar.
  • 3 Gece otel konaklaması YP
  • 5 Kahvaltı ve 4 akşam yemeği
  • Acenta refagati
  • Rehberlik Hizmeti
  • Dondurma ikramı.
  • Türsab zorunlu seyahat sigortası.
  • Not: Turumuzda 10-16 misafirimiz bulunması halinde özel dizayn minibüs, 17-27 arası misafirlerimiz için Midibüs ve 28-45 kişi arası misafirlerimiz için Otobüs ile turumuz icra edilecektir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

  • Ücrete müze, ören yerleri ve öğle yemekleri dâhil değildir.