Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading

KÜLTÜR TURLARI

KURULUŞ VE KURTULUŞ ŞEHİRLERİ GEZİSİ

KURULUŞ VE KURTULUŞ ŞEHİRLERİ GEZİSİ

1.GÜN
TRABZON-ANKARA

Belirlenen noktada buluşma ve Ankara'ya hareket. Araç içi ikramlarımızı tadarak ve gerekli molalarımızı vererek sabah saatlerinde Ankara’ya varış.

2.GÜN
ANKARA-ESKİŞEHİR

Zengin menülü sabah kahvaltımızın ardından, binlerce yıldır insanlığa ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarından günümüze yansıyan medeniyetlerinin izlerinin görüldüğü Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra Anadolu medeniyetimizin şekillenmesinde çok büyük rolü olan Hacı Bayram-ı Veli Cami ve Külliye ’sini gezdikten sonra, Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı Ulus’taki kurucu meclisimizi gezip öğle arası veriyoruz. Yeniden buluştuktan sonra ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün medfun olduğu Anıtkabir gezimizi bitirip aracımızda çaylarımızı içerek Eskişehir’e ulaşıyor ve Porsuk Çayı’nın etrafında yer alan otelimize yerleşip istirahat ediyoruz.(Dileyen misafirlerimiz akşam şehir merkezinde hoş vakit geçirebilirler.)

3.GÜN
ESKİŞEHİR-BURSA

Otelimizde yapacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından. Eskişehir gezimize başlıyoruz. Tarihi odun pazarı mevkiinde eski Türk-İslam motifli tarihi evler ve sokakları, Lületaşı Müzesi, Atlıhan el sanatları galerisi, dünyadaki bir çok ünlünün gerçeği aratmayan tarzda yapılmış Balmumu Heyleri müzesini gezdikten sonra tarihi sokak ve çarşılarda öğle arası veriyoruz. Aramızın ardından Sazova Bilim Sanat ve Kültür parkını gezip Bursa’ya doğru hareket ediyoruz. İkindi güneşinin verdiği tatlı bir huzurla Osmanlı devletimizin kurulduğu ve ilk başkentliğini yaptığı Bursa’mızda, İnkaya’da (altı asırlık çınar altında) fotoğraf molası, daha sonra Bursa Yeşil Türbe, Osman Gazi, Orhan Gazi, Tophane, Ulucamii gezildikten sonra Çanakkale’ye hareket.  Kalacağımız otele yerleşme, akşam yemeği ve istirahat.

4.GÜN
ÇANAKKALE

Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından feribot ile Gelibolu yarım adasına geçiş. Uzman rehberimiz eşliğinde “Tarihin yazıldığı yere” (Kilit bahir kalesi ve savaş hatıraları müzesinin gezilmesi, Koca Seyit Onbaşı anıtı ziyareti, Namazgah ve Hamidiye tabyaları ziyareti, Alçıtepe köyü ve sargı yeri şehitliği ziyareti, Morto koyu, Anzak Koyu tören alanı ziyareti, Kanlı sırt Ezineli Yahya çavuş anıtı, Ertuğrul koyu, Mehmetçiğe saygı anıtı, Türk siperlerinin gezilmesi, 57. Alay şehitliği gezisi, Conk bayırı kemal yeri ziyareti) ardından feribot ile Çanakkale’ye dönüş ve Aynalı Çarşı, Truva Atı gezisi, Akşam yemeği ve serbest zaman. Samsun’a hareket…

5.GÜN
SAMSUN-ORDU

Samsun’da alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Amazonlar parkı, Amisos Tepesi, Kurtuluş yolu ve Kurtuluş İskelesi gezimizin ardından tarihi Bandırma Vapuru ’nu ziyaret edip Ordu ilimize hareket ediyoruz. Ordu ilimizi meşhur Boztepe’den panoramik izleyip çaylarımızı içtikten sonra Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Bir başka Ulutur organizasyonumuzda buluşmak dileğiyle misafirlerimize veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  • Tüm gezi boyunca belgeli ve lüks araçlarla ulaşım.
  • Araç içi Ulutour soft ikramlar.
  • 2 Gece otel konaklaması****YP(Eskişehir Bandırma)
  • 4 Kahvaltı ve 3 akşam yemeği
  • Acenta feragati
  • Rehberlik Hizmeti
  • Dondurma ikramı.
  • Türsab zorunlu seyahat sigortası.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

  • Ücrete müze, ören yerleri ve öğle yemekleri dâhil değildir.