Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
Ulutour Turizm Etstur Trabzon Yetkili Acentesidir

KÜLTÜR TURLARI

KAYSERİ KALKIŞLI DOĞU KARADENİZ VE BATUM GEZİSİ

KAYSERİ KALKIŞLI DOĞU KARADENİZ VE BATUM GEZİSİ

Tur Programı

Tur Takvimi

Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

 

1.GÜN
KAYSERİ, ORDU

 

Akşam saatlerinde belirlenen saatte buluşma ile Yeşil Karadeniz gezimize başlıyoruz . Çesitli molalarla gece boyunca yolculuk.

 

2.GÜN
ORDU, TRABZON, ATATÜRK KÖŞKÜ, AYASOFYA, SERA GÖLÜ

 

Sabahın ilk saatlerinde Terme’ye varıyoruz güzel bir kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltımızın ardından Ordu’ya devam ediyoruz . Ordu Boztepe ve Teleferik gezisi yapıyoruz. Teleferikle paranomik olaran Ordu’nun bütün güzelliğini seyrediyoruz. Ardından Akcaabat’a doğru devam ederken Sera Gölü’nde ögle yemeğimizi alıyoruz.Yemegimizle beraber cay keyfi yapıp Trabzon’a doğru devam ediyoruz. Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası önceden kilise olan ve şu an cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofya Müzesi bir sonraki durağımız.Ayasofya gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

 

3.GÜN
TRABZON, RİZE, AYDER, FIRTINA VADİSİ, PALOVİT, ZİLKALE, GELİN TÜLÜ

 

Sabah kahvaltımızı yapıp Ayder’e devam ediyouruz. Güzergah üzerinde olan Rize Bezleri satış yeri Feretiko  alış-verış zamanı veriyoruz. Ayder’ geçmeden Rize Botanik Bahce de cay keyfi yapıyoruz. Fırtına Vadisi üzerinde turumuzun ilk mola noktası olan Osmanlı Köprüsü'nde duruyoruz. Köprünün ihtişamında fotoğraf çektirebilir dileyen misafirlerimize zip-line fırsatı veriyoruz. Aracımızla dere boyu muhteşem manzara eşiliğinde yavaş yavaş ilerlerken karşımıza bir çok televizyon dizi ve sinemalarının çekildiği Şenyuva Köyü çıkıyor.Çinçiva kahvesinde Şenyuva Köprüsü manzarası ile çayın tadına bakarken, günün en güzel karelerini fotoğraflayarak bu anı ölümsüzleştiriyoruz. Yaklaşık 30 dakika olarak ayırdığımız Şenyuva dan ayrılarak devam ediyor ve Zilkale'ye geliyoruz. Zilkaleyi yılda yaklaşık 400 bin kişi ziyaret etmektedir. Zilkale’ de ziyaretimizi  bitirip güzel bir restoranta öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemegimizin ardından  bu seferki durağımız Palovit Şelalesi. Palovit Şelalesi 15 metre yüksekten akmaktadır. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde, etrafı tamamıyle gür ormanlarla kaplı olan şelaleyi karşısında bulunan plartformdan izleyebiliyor dileyen misafirlerimiz gölün kenarına inebilirler. Devamında Ayder Yaylası yoluna giriyoruz. 30 dakikalık mis kokulu cennet yeşili ladin ormanları arasında derenin gür sesi altında yaptığımız yolculuktan sonra bütün ihtişamıyla  karşımızda dünyanın en güzel yerlerinden olan Ayder Yaylası çıkıyor. Ayder Yaylasında bizleri tulum ile oynanan horon halkaları karşılıyor. Denizden 1220 metre yükseklikle bulunan  Ayder Yaylası içerisinden geçen Kavrun deresi, etrafını kaplayan çam ormanları ile bölgenin oksijen deposudur. Gelintülü Şelalesinde fotoğraf molası serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

4.GÜN
RİZE, HOPA, SARP, BATUM

 

Temiz hava ile aldığımız kahvaltının ardından Batum gezimiz için güne başlıyoruz. Sarp Sınır kapısına varıyoruz rehberimizin vereceği bilgiyle öncelikle ihtiyacınız olacağı kadar Gürcistan Parası olan ‘’Lari’’ alıp ilk ziyaretimizi Romalılar döneminden kalan Hz. İsa’nın 12 havarilerinden biri olan Aziz Matthias’n anıt mezarının da bulunduğu söylenen Roma döneminden kalma Asparos (Gonio) Kalesi'ne yapıyoruz. Şehir merkezinde serbest zaman ve öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemeğimizin ardından şehir merkezindeki Ortodoks Katedrali (Hz.Meryem Ana Kilisesi), Avrupa Meydanı, Altın Post Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli ve Osmanlı dönemi Orta Camiyi görüp Batum’dan çıkıp konaklama yapılacak otelimize geçiyoruz.

Önemli Not:

Batum giriş için; Yeni tip kimlik veya son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş eski tip nüfus cüzdanlarınızın olması gerekmektedir. 10 Yıldan yeni olan eski tip kimliklerde kenarları açılmış veya eski resim olması durumunda kabul edilmiyor.Türk vatandaşları sadece nüfus cüzdanı ve pasaport ile giriş çıkış yapabilirler. 18 yaşından küçükler sadece anne ve baba ile giriş çıkış yapabilirler. Ebeveynlerınden bir kişi yok ise muhavafakatname, yani noterden imzalanmış (fotokopi kabul edilmiyor ) izin kağıdının alınması gerekmektedır. Nüfus cüzdanında olan ikinci pvc kaplamalı kimlikler kabul edilmiyor. Türkiye cumhuriyeti mühürünün kabartısının ele (el ile hissedilebilir ve görülebilir olması) gelmesi gerekiyor. Çifte vatandaş olan misafirlerimiz için yurt dışından Türkiye’ye hangi pasaport veya kimlik ile giriş yapmışlarsa o belge ile Batum’a giriş yapabilirler. Yeni evli çiftlerde soyismi değişmiş olan misafirlerimizin ilk 6 ay içinde (bayanlarda) evlilik cüzdanını yanında bulundurmak zorunluluğu ile giriş yapabilirler. Kamu personellerı için herhangi ek belgeye gerek yoktur( olağanüstü durumlar dışında). Bunun dışında güncellenen bilgiler için acentemiz ile görüşebilirsiniz.

5.GÜN
ÇAYELİ, UZUNGÖL, SÜMELA, MAÇKA, GÜMÜŞHANE

 

Otelden alıcagımız kahvaltımızın ardından  istikamet yeşilin her tonu mevcut olan Uzungöl. Önceliğimiz çay fabrikasını ziyaret ediyoruz .Çayın yapılış aşamasını izleyip misafirlerimize çay ikramımızı yapıyoruz. Uzungöle çıkarken yapay şelalelerde fotoğraf molası verip Uzungöl’e iniyoruz öğle yemeği molası veriyoruz . Misafirlerimiz yemeğimizin ardından Uzungöl kenarında dolaşabilir, Haldizen Vadisi ve Deresi boyunca doğayla baş başa kalabilirler. Dönüş yolumuza girmeden son durağımız Sümela Manastırı. Altındere vadisi boyunca panoramik seyahatimize devam edip Sümela Manastırının bulunduğu Karadağa varıyoruz.Öncelikle seyir terasından hatıra resimlerimizi çekilip araçlarımıza yerleşme ve gezimizin sonu.

6.GÜN
GÜMÜŞHANE, KAYSERİ

 

Sabah saatlerinde Kayseri'ye ulaşıyor ve bir başka ULUTOUR gezisinde buluşmak üzere misafirlerimize veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

 • Tüm gezi boyunca belgeli ve lüks araçlarla ulaşım.
 • Araç içi Ulutour soft ikramlar.             
 • 3 Gece otel konaklaması****
 • Tur boyunca sabah ve akşam yemekleri
 • Dondurma ikramı
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Acente Refakatı
 • Not: Turumuzda 10-16 misafirimiz bulunması halinde özel dizayn minibüs, 17-27 arası misafirlerimiz için Midibüs ve 28-45 kişi arası misafirlerimiz için Otobüs ile turumuz icra edilecektir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Ücrete müze, ören yerleri ve öğle yemekleri dâhil değildir.
 • Yurt dışı çıkış harç pulu bedeli
 • Palovit şelalesi transfer
 • Tüm yemeklerde alınan ekstra içecekler.