Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading

KÜLTÜR TURLARI

Kapadokya Turu

Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Posta
Katılım Tarihi
Kişi Sayısı
Yetişkin 1
Çocuk 0
Toplam tutar 1 X 825.- TL
Genel Toplam
825 TL
Kültür Turları
Culture Tours
ثقافة جولات

KAPADOKYA TURU

1.GÜN
TRABZON, NEVŞEHİR

Saat 18.00 ‘de Trabzon’da belirlenen bir noktada buluşma  ve yaklaşık 14 saat sürecek olan  yolculuğumuza başlıyoruz. Samsun, Yozgat, Sorgun, Kayseri güzergahını takiben çeşitli molalarla yolculuğumuza Nevşehir’e kadar panoramik olarak devam ediyoruz.

2.GÜN
KAPADOKYA, DERVENT VADİSİ, GÖREME, ZELVE

Sabah Nevşehir’e varışımızda öncelikle  uzun bir gecenin ardından extra olarfak da olsa alacağımız güzel bir kahvaltının ardından hareketle Mantar kayaların yoğunluk kazandığı  Aziz Simenos’un ölene kadar yaşadığı Kapadokya’nın en ilginç vadilerinden biri olan PAŞABAĞI’nı ziyaret edip yeni oluşumları ve ilginç şekilleriyle ünlü Pembe Vadi olarak bilinen DERVENT (HAYAL) VADİSİ’nde fotoğraf molası ve vadinin panoramasını takiben Zelve’ye devam ediyouz. Açık Hava Müzesi olarak bilinen ZELVE’yi ziyaret edip  öğlen yemeğinde meşhur Testi Kebabını tatma imkanı bulacaksınız. Öğlen yemeği sonrasında GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİNİ, Uçhisar ‘da ev olarak kullanılmış PERİ BACALARINI, Yıkılmalarla terkedilmiş tüfler  içerisinde oyulmuş kaya evlerin güvercin evlerine dönüştürüldüğü GÜVERCİNLİK VADİSİ ‘ni ziyaret edip Volkanik taş olan onix  taşların ustalarının elinde şekil aldığı güzel bir ONİX TAŞ atölyesini de  gezip  Ürgüp’e devam ediyoruz. Filmlere konu olmuş ASMALI KONAĞI , TEMENNİ TEPESİ ve yöresel ürünlerin satıldığı pazarda kısa bir alış-verişin ardından konaklayacağımız otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN
KAPADOKYA, DERİNKUYU, IHLARA VADİSİ

Sabah erkenden arzu eden konuklarımız için exta  Balon Turu ‘’ Kapadokya’nın en güvenilir balon firması ile sabah otelden hareket ve balon firmasının sunduğu kahvaltı sonrasında Kapadokya’ya  güneşin doğuşunun balondan izlenmesi ‘’ ve daha sonra grubumuza katılmaları…

Balon turuna çıkmayan konuklarımızın otelde alacakları kahvaltı sonrasında ORTAHİSAR Kasabasının panoraması ve  ardından DERİNKUYU ilçesinde yerin altında inşa edilmiş, tarihi Hitit’lere dayanan bölgenin en görkemli yer altı şahri olan DERİNKUYU YER ALTI ŞEHRİ’ni ziyaretimizin ardından NARLI GÖL’e devam edip buradaki KRATER GÖLÜNDE fotoğraf molasını takiben Doğal güzelliğinin yanında Hıristiyanlığın ilk yıllarından kalma Kaya Kiliseleri ile ünlü IHLARA VADİSİ’ne devam ediyoruz.Öğlen yemek molamızı Melendiz Çayı’nın manzarası eşliğinde alıp Kapadokya bölgesinin çıkışındaki en büyük katedral olan SELİME KATEDRALİ’ni ziyaret ediyoruz. Gün batımıni izlemek için KIZIL VADİ ‘ye varıp ardından otelimize devam ediyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN
AVANOS, KIZILIRMAK, NEVŞEHİR, TRABZON

Sabah kahvaltımızın ardından hareketle 1850 – 1924 yıllarına ait eski Rum evlerinden oluşan MUSTAFA PAŞA (SİNASOS) KASABASI’nı ziyaretimizin ardından HACI BEKTAŞ-I VELİ DERGAHI ‘na varıp, Kültür ve Turizm Bakanlığınca ücretsiz sunulan Semah Programını izleyip  AŞK VADİSİ’nde kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası, öğlen yemek molamızın ardından AVANOS’a devam edip burada yaklaşık 4000 yıldır insanların çanak – çömlekle uğraştığı eski ismi Vanessa olan Avanos ilçesinde güzel bir atölyede çanak ve çömleklerin nasıl yapıldığını izleyip Kızılırmak’a devam ediyoruz. TAHTA KÖPRÜ’de kısa bir yürüyüş, Kızılırmak kıyısında çay-kahve molası sırasında arzu eden konuklarımız extra ödeyerek JetBoat ile Kızılırmak turu yapabilirler. Molamızın ardından KAPADOKYA HALI DOKUMA KOOPERATİFİNİ ziyaret edip Trabzon’a hareket ediyoruz.

Yine çeşitli molalarla gece boyunca yolculuğumuza devam ediyoruz.

5.GÜN
TRABZON

Sabah saatlerinde Trabzon’a varıp bir başka Ulutour gezisinde buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz.

TUR FİYATI
:
825.- TL.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

 • Ali Osman ULUSOY'a ait bakımlı teknolojik lüx araçlarla Ulaşım Hizmeti,
 • Araç içi ücretsiz WiFi, sıcak ve soğuk ikramlar,
 • Nevşehir'de 4* otelde çift kişilik odalarda  2 gece konaklama,
 • Otelde sunulan 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği,
 • Profesyonel turist rehberliği,
 • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası,
 • Hizmet Bedeli,
 • KDV.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Tüm öğlen yemekleri,
 • Extra ibareli hizmetler,
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Seyir halindeki molalarda alınan yiyecek ve içecekler,
 • Tüm şahsi harcamalar.