Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
Ulutour Turizm Etstur Trabzon Yetkili Acentesidir

KÜLTÜR TURLARI

Gürcistan Tiflis Turu

Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Posta
Katılım Tarihi
Kişi Sayısı
Kültür Turları
Culture Tours
ثقافة جولات
Yurtdışı Turları
Overseas Tours
جولات في الخارج

GÜRCİSTAN TİFLİS TURU

1.GÜN
TRABZON, BATUM, TİFLİS

 

Sabah 06:30’da hareket, 08:30 gibi sarp sınır kapısına varıp gümrük, polis çıkış-giriş işlemlerimizin ardından Batum’a varış.şehir  içi turumuzu yapıp  Kutaisi’ye kadar devam edip öğlen yemeği ardından akşam üzeri Başkent Tiflis’e  varıp otele  yerleşme, dinlenme, akşam yemeğimizi otel dışında güzel bir Gürcü Restoranında alıp, otelimizde geceleme.

2.GÜN
TİFLİS

 

Kahvaltımızın ardından öncelikle Avrupa ve Rusya’nın en büyük kilisesi olan SAMEBA KİLİSESİ’ni, Tiflis’in panoramasına sahip  Gürcü’ce Kutsal Dağ anlamına gelen Şeh Said ‘in de ziyaret ettiği MTATSMINDA DAĞI ( ŞEYH SAN’AN TEPESİ )’ni ve  buradaki din büyüklerinin mezarlarını görüp şehre  HAMAMLAR MAHALLESİ‘ni  ETNOGRAFYA MÜZESİ’ni gezip yemek molası, KAPLUMBAĞA GÖLÜ’nde çay molasının ardından CHAVCHAVADZE CADDESİ, FLARMONİ ORKESTRA BİNASI, ÖZGÜRLÜK / CUMHURİYET  MEYDANI, RUSTAVELI CADDESİ, PARLEMONTO BİNASI, OPERA BİNASI, TİFLİS METRO’sunu görüp serbest zaman  Saat 19:30’da otel lobisinde buluşup akşam yemeğimizi alacağımız harika ve  nostaljik bir atmosfere sahip Phaeton Restoran’a hareket, (opsiyonel canlı müzik eşliğinde) akşam yemeği ve biraz da eğlenmenin ardından saat 23:00 gibi  otelimize geri dönüş ve konaklama.

3.GÜN
TİFLİS, GORİ, KUTAİSİ, BATUM, TRABZON

 

Sabah kahvaltımızı yapıp  Tiflis’ten ayrılıyoruz. Yolumuzun üzerindeki  ESKİ TİFLİS MTSKHETA ‘yı gezip Gori ilçesinde  bulunan ünlü Rus Liderlerinden asıl adı Ioseb Cugaşvili olan, Rus dilinde  Çelik anlamına gelen ve bu isimle anılan STALIN’in EVİNİ, MÜZESİNİ ve 15km mesafede  Uplistsikhe kasabasındaki Unesco dünya mirası koruma & sit alanı olan UPLİSTSİKHE MAĞARALARI ‘nıda ziyaret edip yolculuğumuzun devamında  Kutaisi’de öğlen yemeğimizi alıp akşamüzeri  saatlerinde Batum’a varıyoruz. Serbest zaman. Saat 21:00 de rehberimizin vereceği buluşma noktamızda buluşup Trabzon’a hareket ediyoruz. Yine Sarp sınır kapısındaki çıkış-giriş işlemlerimizin ardından 24:00 gibi Trabzon’a varışımızla gezimizi vedalaşarak sonlandırıyoruz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOT:
Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında imzalan protokol gereği iki ülke vatandaşları gümrüklerden yeni kimlikle giriş yapabilmektedirler. Yeni Kimlik Kartı veya 6 aydan uzun geçerlilik süresi bulunan pasaport dışındaki hiçbir belge (Resimli İş Yeri Kartları, Ehliyet Dahil) Yeni Kimlik Kartı veya Pasaport yerine geçmemektedir.

Eski kimliklerle geçişler 01.09.2019 tarihi itibari ile mümkün değildir.  
Lütfen hareket etmeden once Yeni Kimlik Kartınızı veya Pasaportunuzu kontrol ediniz.

Diğer bir önemli husus da 18 yaş altı çocuklar sadece anne ve babaları ile beraber yada her ikisinden aldığ Noter Tasdikli muvafakatname veya Pasapot ile seyahat edebilirler.

Anne veya Babasından birisinin olmaması halinde olmayan ebeveynden noter tasdikli muvafakatname almaları ve gümrük polisine ibraz etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde gümrükte kalırsınız. !...Bu durumdan hiç bir şekilde acentemiz sorumlu olmayacağı gibi kendi imkanlarınızla geri dönmeniz gerekebilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

 • AO Ulusoy teknolojik otobüsleriyle Ulaşım hizmeti
 • Tüm tur süreci boyunca profesyonel turist rehberliği,
 • 4 Yıldızlı Seçkin otellerde çift kişilik odalarda konaklamalar,
 • Konaklama sayısı kadar Kahvaltı
 • Zorunlu Mesleki Seyahat Sigortası.
 • Not: Turumuzda 10-16 misafirimiz bulunması halinde özel dizayn minibüs, 17-27 arası misafirlerimiz için Midibüs ve 28-45 kişi arası misafirlerimiz için Otobüs ile turumuz icra edilecektir.

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Tüm öğlen ve akşam yemekleri,
 • Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri,
 • Çıkış Harcı (50.-TL)
 • Şahsi harcamalar,
 • Seyahat anında molalarda alınacak yiyecek ve içecekler.