Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
Ulutour Turizm Etstur Trabzon Yetkili Acentesidir

KÜLTÜR TURLARI

Batı Karadeniz Turu

BATI KARADENİZ TURU

Tur Programı

Tur Takvimi

Bu tur için tarihler aşağıda listelenmiştir.

 

1.GÜN
TRABZON , BOLU , ABANT

 

Belirlenen noktada buluşma.

Araç içi ikramlarımızı tadarak ve gerekli molalarımızı vererek panoramik ve gece yolculuğu eşliğinde Batı Karadeniz turumuza başlıyoruz.

2.GÜN
ABANT, AMASRA , BARTIN

 

Gece boyunca süren yolculuğumuzun üzerine güzel bir kahvaltı yapıp gezimize başlıyoruz.Türkiye’nin orman varlığı açısından en zengin şehirlerinden Bolu’da yer alan Abant Tabiat parkında ABANT Gölü orman içi yürüyüşü ve fotoğraf molamızı verip bir başka doğa harikası olan Gölcük parkına geçiyoruz.Türkiye’nin en güzel göl ve tabiat parklarından birine zıyaretin ardından ÇEŞM-İ CİHAN yani Dünya'nın gözü Amasra’ya doğru devam ediyoruz. Amasra merkezine indiğimizde önceligimiz öğle yemeği molası ardından gezimiz, Amasra Kalesi (Zindan Kalesi, Sormagir Kalesi) ile başlıyor. Roma Dönemi’nde yapılan Kemere Köprüsü ve Bizans'lılar Dönemi’nde kilise olarak kullanılan Fatih Camii ziyaret.Gezimizin devamında  her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Çekiciler çarsısında misafirlerimize alış-veriş zamanı veriyoruz. Rehberimizin belirlediği saatte birleşip aksam yemeği ve geceleme için otelimize geçiyoruz.

3.GÜN
AMASRA , SAFRANBOLU

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından,Dünya miras kenti Safranbolu'yu gezmeye başlıyoruz.Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Cinci Hanı (Panoramik), Kaymakamlar Müze Evi, Pazar Yeri, Arasta (Yemeniciler Arastası), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler-Manifaturacılar-Demirciler-Bakırcılar Çarşıları gezmemizi takiben, şehri üstten görebilmek için Hıdırlık Tepesine çıkıyoruz.  Alacağımız güzel fotoğrafların ardından şehir merkezine geri dönerek tarihi kentin meşhur lokumcusuna giderek lokum hakkında bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlardan tatma ve alışveriş imkanı bulacağız. Serbest zaman sonrası eski bir Bektaşi köyü olan yörük köyüne gidiyoruz. Sipahioğlu Konağını gezip Tokatlı Kanyonunda bulunan Kristal cam terasında fotoğraf molası veriyoruz.gezimizi tamamladıktan sonra otele yerleşme ve akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz için yöresel müzik ziyafeti.

 

4.GÜN
KASTAMONU, SİNOP

 

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından,Kastamonu ilimize hareket ediyoruz.Kastamonu'da kısa bir tarih gezimize başlıyoruz.Şerife Bacı Anıtı, Hababam Sınıfı,Nasrullah Camii ve Şadırvanı ziyaretlerimizi yaptıktan sonra meşhur Kastamonu çekme Helvası tatma ve alış-verişinden sonra Sinop ilimize hareket ediyoruz.Sinop'a ulaştığımızda öğle yemeğimizi alacağımız restorantımıza gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Sinop Kalesini görüyor ve meşhur Aldırma Gönül Türküsünün yazıldğı Sinop Cezaevi gezimizi yapıyoruz. Verilen fotoğraf molasının ardından Hamsilos Koyuna varıp serbest zaman veriyoruz.Serbest zamanımızın ardından Sinop şehir merkezi gezimizi tamamlayıp Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz.

5.GÜN
SİNOP, TRABZON

 

Sabah saatlerinde Trabzon ilimize ulaşıp bir başka ULUTUR Gezimizde görüşmek üzere misafirlerimize veda ediyoruz.

Sevgiyle kalın...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

 • Tüm gezi boyunca belgeli ve lüks araçlarla ulaşım.
 • Araç içi Ulutour soft ikramlar.
 • 2 Gece Yarım Pansiyon otel konaklaması
 • 3 Kahvaltı ve 3 akşam yemeği
 • Acenta refagati
 • Rehberlik Hizmeti
 • Dondurma ikramı.
 • Türsab zorunlu seyahat sigortası.
 • Not: Turumuzda 10-16 misafirimiz bulunması halinde özel dizayn minibüs, 17-27 arası misafirlerimiz için Midibüs ve 28-45 kişi arası misafirlerimiz için Otobüs ile turumuz icra edilecektir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

 • Ücrete müze, ören yerleri ve öğle yemekleri dâhil değildir.
 • Ekstra araç transferleri Gölcük
 • Tekne Turu(isteğe bağlı)
 • Tüm yemeklerde alınan ekstra içecekler.