Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading

CULTURE TOURS

BOUTIQUE BURSA OYLAT SÖĞÜT ESKİŞEHİR TOUR

Reservation
Name and Surname
Phone
E-Mail
Date of Accession
Number of Persons
Kültür Turları
Culture Tours
ثقافة جولات

BOUTIQUE BURSA OYLAT SÖĞÜT ESKİŞEHİR TOUR

Tour Program

BOUTIQUE BURSA OYLAT SÖĞÜT ESKİŞEHİR TOUR
1.GÜN
TRABZON-BURSA


Belirlenen noktada buluşma. Araç içi ikramlarımızı tadarak ve gerekli molalarımızı vererek panoramik ve gece yolculuk. 

2.GÜN
BURSA-OYLAT

 

Gece boyunca süren yolculuğumuzun üzerine Osmanlı Devlet'imizin kurucu başkentliğini yapan yeşil Bursa ilimize ulaşıyoruz. Uludağ eteklerinde güzel bir kahvaltı yapıp gezimize başlıyoruz. Bursa'da öncelikle küçük bir  şehir turu yaparak Bursa'da Osmanlı tarihine yakından tanıklık etmek için Osmangazi ve Orhangazi türbelerinin  ziyaret ediyoruz. Ardından Emir Sultan Camii ve Külliyesi gezilip, II.Dönem Türk tatihinin en güzel mimari örneklerinden, Yeşil Camii görüp, Kapalıçarşı, Saat kulesi, Ulu Camii civarında değerli misafirlerimize öğle arası ve serbest vakit veriyoruz. Molamızın ardından Cumalıkızık köyüne geçiyoruz. Köyün girişinde yöreğe özgü yiyeceklerin satıldığı küçük bir stand sizi karşılıyor.Köyün sokakları arnavut kaldırımı ve ara sokak konseptinde.Misafirlerimize bu şirin köyde serbest zaman ve çay molası için veriyoruz. Molamızın ardından İnegöl'e hareket edip, ormanın zirveyle buluştığu oksijen deposu ve kaplıca diyarı Oylat'a ulaşıp kalacağımız Termal otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde (Otelimizin kaplıca imkanlarından dilediğinizce faydalanabiliyorsunuz.)

3.GÜN
OYLAT-İNEGÖL-ESKİŞEHİR

 

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz erken kalkarak Oylat’ı keşfe çıkabilir. Oylat Mağarası, oyuklardan damlayan suların oluşturduğu sarkıt ve dikitleri ile ünlüdür. Mağara’nın girişi taşlı bir merdivenden aşağı inilerek başlıyor. Türkiye’nin en uzun mağaralarından birisidir. Mağara içerisinde merdivenler ve yürüme yolları ışıklandırılmış şekildedir. Ardından Marmara bölgesinin en ünlü şelalelerinden olan Oylat şelalesine geçiyoruz. Destinasyonlar birbirine oldukça yakın. Orman kokuları ve yeşillikler içinde bir patikadan  geçerek şelâleye varıyoruz. Yeşilin, sarının, kırmızının tonlarına bürünen ağaçlarla yağlı boya bir tablo görümünde misafirlerimize fotoğraf için serbest zaman molası veriyoruz. Molamızın peşinden İnegöl’ geçip meşhur İnegöl köftesiyle öğle yemeği molası veriyoruz.Yemegimizin ardında istikametimiz Osmanlı Devlet'imizin kurucusu Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin metfun olduğu Türk tarihinde ayrı bir öneme sahip olan, her yıl geleneksel şenlikleriyle adından söz ettiren Bilecik ilimizin Söğüt ilçesine ulaşıyoruz. Söğüt gezimizi bitirdiktren sonra Eskişehir ilimize ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz canlılığıyla meşhur Porsuk Çayı etrafında şehri keşvedip hoş vakit geçirebilirler.

4.GÜN
ESKİŞEHİR-TRABZON

 

Zengin çeşitli kahvaltımızı aldıktan sonra Eskişehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Odun Pazarı mevkiinde eski Türk-İslam motifli tarihi evler ve sokakları Lületaşı Müzesi, Kurşunlu Camii ve Çağdaş Cam Sanatları Atölyesi gezimizin ardındanAtlıhan El Sanatları galerisinin çevresinde misafirlerimize öğlen arası ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde dünyadaki bir çok ünlünün gerçeği aratmayan tarzda yapılmış Bal mumu heykelleri müzesini gezdikten sonra, içerisinde uzay bilimleri merkezi, Masal Şatosu, Korsan Gemisi ve daha birçok etkileyici eserin bulunduğu Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı'nı gezip ülkemizin ürettiği ilk otomobil olan Tülomsaş fabrikasındaki Devrim Otomobili'ni gezip Eskişehie'e özgü Çiğbörek menülü akşam yemeğimizi yiyip panoramik bir gece yolculuğu ile beraber Trabzon'a doğru yola çıkıyoruz.

5.GÜN
TRABZON

 

Ögle saatlerinde Trabzon’a varış ve gezimizin sonu .Bir sonraki Ulutour gezisinde buluşmak üzere. 

Liability Included Services:

 • Ulutour Ulaşım hizmeti.
 • Araç içi soft ikramlar.
 • Programda belirtilen otellerde çift  kişilik odalarda  2 Gece konaklama.
 • Gezi boyunca 3 kahvaltı ve 3 akşam yemeği
 • Dondurma ikramı.
 • Türsab Zorunlu Seyahat  Sigortası.
 • Profesyonel Tur Rehberliği.
 • Acenta refakati.
 • Not: Turumuzda 10-16 misafirimiz bulunması halinde özel dizayn minibüs, 17-27 arası misafirlerimiz için Midibüs ve 28-45 kişi arası misafirlerimiz için Otobüs ile turumuz icra edilecektir.

Services not included in the price list:

 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Öğlen yemekleri,
 • Seyir halindeki molalarda alınan yiyecek ve içecekler,
 • Şahsi harcamalar ve extra ibareli servisler,