SS | destek@abanozmedya.com | Trabzon loading

GÜNÜBİRLİK TURLAR

Borçka Karagöl Turu

Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Posta
Katılım Tarihi
Yetişkin
0-4 Yaş
4-12 Yaş
Yürüyüş
Yürüyüş
Serbest Zaman
Serbest Zaman
Müze
Müze
Mola
Mola
Doğa
Doğa
Günübirlik
Günübirlik
Karadeniz
Artvin
Karagöl
Günübirlik Turlar
Daily Tours
الجولات اليومية
Borçka karagöl
karagöl turu

BORÇKA KARAGÖL TURU

Tur Programı

Sabah saat 08:00’de acentemiz önünden hareket ediyoruz. Rize/Çayeli'nde kahvaltı etmeden yola çıkan konuklarımız için kısa bir mola veriyoruz. Rize bezleri diye anılan Gündoğdu’da yöresel bir eski dokuma atölyesinde alış-veriş imkânının ardından Hopa’ya varıp güney istikametinde seyrederken  muhteşem dağ  ve orman manzaraları için Cankurtaran Geçidi’nde kısa bi fotoğraf molası verdikten sonra ilk olarak Muratlı Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Sular altında kalmış caminin minaresi ile çay fabrikası bacasını fotoğrafladıktan sonra Karagöl yoluna giriyoruz. Yolumuz üzerinde tamamen yöresel yemeklerin sunulduğu Meroli Restoranda öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğimizin ardından 1500m rakımlı KARAGÖL’e ulaşıyoruz. Karagöl’ün eşsiz manzarası karşısında fotoğraflarımızı çekip, dileyen misafirlerimizle gölün etrafında yaklaşık 45dk süren bir yürüyüş yapıyoruz. Ayrıca dileyenler gölde sandal sefası yapabilirler. İp oyunları ve horon oynamanın ardından da Trabzon’a doğru dönüşe geçiyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  • AO.Ulusoy ulaşım hizmeti.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

  • Öğlen yemeği,
  • Müze ve Milli Park Alanları Giriş Ücretleri,
  • Şahsi Harcamalar. 
DENEME VİDEO GALERİ 001
Trabzon Tanıtım yeni Trabzon Tanıtım yeni
TRABZON TANITIM FİLMİ 2012 FULL HD TRABZON TANITIM FİLMİ 2012 FULL HD
Kısa Trabzon Tanıtım Turu 2017 Kısa Trabzon Tanıtım Turu 2017
Trabzon Tanıtım Filmi 2016 Trabzon Tanıtım Filmi 2016

BORÇKA KARAGÖL

Borçka Karagöl, Türkiye’de gördüğüm en güzel yeşil alanlardan birisi. Muhteşem güzellikte bir bitki çeşitliliği var ve neredeyse yeşilin her tonunu barındırıyor.

Borçka Karagöl‘e ulaşmak için Borçka Merkez’den çıkacağınız yol boyunca doğanın güzellikleri size eşlik ediyor. Henüz Borçka Karagöl‘e varmadan yol üzerinde defalarca durup fotoğraf çekmek isteyeceğinize eminim. Sağ tarafınızda akan dere vadi boyunca sizi takip edecek. Arabadan inip kısa bir yürüyüş ile ulaşacağınız göl manzarası ise insanın aklını başından alıyor. Üzerinde yüzen renkli sandallarla birlikte cennetten farksız bir görüntüyle karşı karşıya kalıyorsunuz. Gölün üzerindeki fotojenik  iskeleye çıkıp; panoramik olarak gölü seyrederken, alacağınız nefes doğru yere gelmişim ben dedirtiyor.

Borçka Karagöl ülkenin en kuzeydoğusunda yer alan göllerden biri de olsa ulaşımı sanıldığı kadar zor değil. Bu güzellikte bir yere ulaşmak için gidilecek her kilometre hakkını sonuna kadar veriyor. İlk olarak ulaşımdan bahsederek yavaşça bilgileri vermeye geçeyim.

Borçka Karagöl, Artvin Merkez’den yaklaşık 60 km uzaklıkta. Yolun büyük bölümü asfalt olup son 6 km’si taş döşenmiş halde. Her türlü binek araçla rahatça ulaşabilirsiniz.

Borçka’dan ise 25 km uzaklıktadır.

Özel aracınız yoksa Borçka Petrol Ofisi’nden kalkan minibüsler ile Karagöl’e ulaşabilirsiniz.

Borçka Karagöl Tabiat Parkı‘nın içerisinde konaklayacak herhangi bir yer bulunmuyor. Pansiyonlar Karagöl‘e yaklaşık 10-15 km uzaklıkta kalıyorlar. Biz 1 gece Karagöl yolu üzerindeki Lamazi Pansiyon‘da konakladık, 1 gece de Karagöl‘de kamp yaparak konakladık. Konaklama alternatifi olarak Lamazi Pansiyonu öneririm, işletenler çok tatlı ve kibar insanlar.

Borçka Karagöl‘e gitmişken göl kıyısında kamp atmak en güzel konaklama şekli olacaktır.

Göl kıyısında kamp yapmak için özel bir alan var. Bütün kampçılar birlikte orada kamp atıyorlar. Bahsettiğim yer göle sıfır konumda yani uyanır uyanmaz göl manzarası sizi karşılıyor.

Yapılacak Şeyler

-Sandal kiralayıp göl üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.

-Göl çevresindeki parkurda yürüyüş yapabilirsiniz.

-Göl kıyısında kamp atarak unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz.

-Muhteşem doğa fotoğrafları çekebilirsiniz.