Sefa SAKA | sefa.saka@gmail.com | Trabzon loading
Ulutour Turizm Etstur Trabzon Yetkili Acentesidir
Rezervasyon
Adınız Soyadınız
Telefon
E-Posta
Katılım Tarihi
Yetişkin
0-4 Yaş
4-12 Yaş
Yetişkin 1
Çocuk 0
Toplam tutar 1 X 180. TL
Genel Toplam
180 TL
Günübirlik Turlar
Daily Tours
الجولات اليومية

BATUM TURU

Tur Programı

Sabah 07,00'de Zorlu Grand Hotel önünden rehberimizin hareket öncesi gerekli kimlik & evrak kontrollerini tamamlamasıyla günübirlik Batum gezimize başlıyoruz. Yolumuzun üzerindeki Sürmene’de Serender Restoran’da 20dk.lık bir ihtiyaç ve açık büfe kahvaltı molamızın ardından bir daha durmamak üzere yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Sarp Sınır Kapısına varıyoruz.

Türkiye tarafındaki geçiş işlemimizi hızlandırmak için önceden hazırlattığımız kimlikle geçiş belgeleri ile yaklaşık 50 dakika süren (Geçiş İşlem Süremiz Gümrük Kapısının Yoğunluğuna Göre Değişebilir ) gümrük ve polis işlemleri sonrası Gürcistan’ın özerk bölgesi olan Acara’ya geçip aracımıza yerleşip Günübirlik Batum gezimize devam ediyoruz.

Rehberimizin vereceği bilgiyle öncelikle ihtiyacınız olacağı kadar Gürcistan Parası olan ‘’Lari’’ alıp ilk ziyaretimizi Romalılar döneminden kalan Hz. İsa’nın 12 havarilerinden biri olan Aziz Matthias’n anıt mezarının da bulunduğu söylenen Roma döneminden kalma Asparos (Gonio) Kalesi'ne yapıyoruz. Kale ve içerisinde bulunan arkeoloji müzesini ziyaretimizin ardından öğlen yemeğimizi  EXTRA olarak rehberimizin veya tur liderimizin önereceği bölgesel bir pide fırınında ( Haçapuri + Armut suyu ) olarak veya sahildeki modern bir Türk restoranında alıp, eski Sovyetler Birliği/Çarlık Rusya’sı tarafından 1880 yılında 112 hektarlık bir alana kurulmuş olan; içerisinde yaklaşık 2000'i ağaç ve çalılardan oluşan, geri kalanını gül ve çeşitli çiçeklerden olmak üzere içerisinde 5000'den fazla bitki çeşidini bulunduran muhteşem Botanik Bahçeyi yaklaşık 45dk.yürüyerek gezip Batum Şehir merkezine dönüyoruz,

Ortodoks Katedrali (Hz.Meryem Ana Kilisesi), Avrupa Meydanı, Altın Post Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli ve Osmanlı dönemi Orta Camiyi de görüp 1 saat serbest zamanımızın ardından saat 17:00’da Türkiye Baş Konsolosluğunun karşısındaki parkta buluşup saat 17:30’da Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından gümrük alanını yürüyerek geçerek Türkiye tarafındaki Sarp Camii önünde aracımızla buluşup Trabzon'a hareket ediyoruz. Günübirlik Batum Turumuz yaklaşık 22.00 gibi Trabzon'a varışımızda turumuz sona erecek olup, bir sonraki ULUTOUR TRAVEL gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOT:
Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında imzalan protokol gereği iki ülke vatandaşları gümrüklerden yeni kimlikle giriş yapabilmektedirler. Yeni Kimlik Kartı veya 6 aydan uzun geçerlilik süresi bulunan pasaport dışındaki hiçbir belge (Resimli İş Yeri Kartları, Ehliyet Dahil) Yeni Kimlik Kartı veya Pasaport yerine geçmemektedir.

Eski kimliklerle geçişler 01.09.2019 tarihi itibari ile mümkün değildir.  
Lütfen hareket etmeden once Yeni Kimlik Kartınızı veya Pasaportunuzu kontrol ediniz.

Diğer bir önemli husus da 18 yaş altı çocuklar sadece anne ve babaları ile beraber yada her ikisinden aldığ Noter Tasdikli muvafakatname veya Pasapot ile seyahat edebilirler.

Anne veya Babasından birisinin olmaması halinde olmayan ebeveynden noter tasdikli muvafakatname almaları ve gümrük polisine ibraz etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde gümrükte kalırsınız. !...Bu durumdan hiç bir şekilde acentemiz sorumlu olmayacağı gibi kendi imkanlarınızla geri dönmeniz gerekebilir.

Not : Programın akışına veya gereği halinde rehberimiz acentemiz adına tur programını ve restoranlarımızı aynı standartlara bağlı kalmak koşulu ile değiştirme hakkına sahiptir.
 

TUR FİYATI
:
180. TL.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :

  • AO.Ulusoy Ulaşım Hizmeti,
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :

  • Sabah kahvaltısı,
  • Seçkin Türk veya Gürcü restoranlarının birinde öğlen yemeği
  • Botanik Park Giriş ücreti ( Yaklaşık 15.-GEL = 30.TL )
  • Şahsi Harcamalar.
  • Yurt Dışı çıkış harcı ( 50 -TL )