Makaleler

Batum Turu

batummu
BATUM TUR PROGRAMI

Sabah 07,00'de Zorlu Grand Hotel önünden rehberimizin hareket öncesi gerekli kimlik & evrak kontrollerini tamamlamasıyla günübirlik Batum gezimize başlıyoruz. Yolumuzun üzerindeki  Sürmene’de Serender Restoran’da 20dk.lık bir ihtiyaç ve açık büfe kahvaltı molamızın ardından bir daha  durmamak üzere yaklaşık  2,5 saatlik yolculuğumuzun ardından Sarp Sınır Kapısına varıyoruz.

Türkiye tarafındaki geçiş işlemimizi hızlandırmak için önceden hazırlattığımız kimlikle geçiş belgeleri ile yaklaşık 50 dakika süren (Geçiş İşlem Süremiz Gümrük Kapısının Yoğunluğuna Göre Değişebilir ) gümrük ve polis işlemleri sonrası Gürcistan’ın  özerk bölgesi olan Acara’ya geçip aracımıza yerleşip Günübirlik Batum gezimize devam ediyoruz.

Rehberimizin vereceği bilgiyle öncelikle ihtiyacınız olacağı kadar Gürcistan Parası olan ‘’Lari’’ alıp ilk ziyaretimizi Romalılar döneminden kalan  Hz. İsa’nın 12 havarilerinden biri olan Aziz Matthias’n anıt mezarının da bulunduğu söylenen Roma döneminden kalma Asparos (Gonio) Kalesi'ne yapıyoruz. Kale ve içerisinde bulunan arkeoloji müzesini ziyaretimizin ardından öğlen yemeğimizi bir pide fırınında               ( Haçapuri + Armut suyu ) olarak alıp, eski Sovyetler Birliği/Çarlık Rusya’sı tarafından 1880 yılında 112 hektarlık bir alana kurulmuş olan; içerisinde yaklaşık 2000'i ağaç ve çalılardan oluşan, geri kalanını gül ve çeşitli çiçeklerden olmak üzere içerisinde 5000'den fazla bitki çeşidini bulunduran muhteşem Botanik Bahçeyi yaklaşık 45dk.yürüyerek gezip Batum Şehir merkezine dönüyoruz,  

Ortodoks Katedrali (Hz.Meryem Ana Kilisesi), Avrupa Meydanı, Altın Post Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli ve Osmanlı dönemi Orta Camiyi de görüp 1 saat serbest zamanımızın ardından saat 17:30’da Türkiye Baş Konsolosluğunun yanında bulunan 5* Intourist Palace Hotel lobisinde buluşup Işıklı Su Gösterisinin yapılacağı yapay göle gidip gösteriyi biraz izleyip saat 20:30’da  Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından gümrük alanını yürüyerek geçerek Türkiye tarafındaki Sarp Camii önünde aracımızla buluşup Trabzon'a hareket ediyoruz. Günübirlik Batum Turumuz yaklaşık 24.00 gibi Zorlu Grand Hotel önünde sona erecek olup, bir sonraki Ulutour Gezisinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.TUR FİYATI :
75.-TL.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

  • Ulusoy Ulaşım Hizmeti,
  • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti,
  • Öğlen Yemeği olarak Pide ve İçecek ikram,

 

Fiyatın Dışında Olan Extralar :

  • Sabah kahvaltısı (Arzu eden konuklarımız için 13.-TL’dir)
  • Müze Giriş ücretleri ( Yaklaşık 12.-GEL = 15.TL )
  • Şahsi Harcamalar.
  • Kimlikle geçiş ücreti. ( 15 -TL )
  • Pasaportla geçecekler için Yurt Dışı Çıkış Harcı ( Şimdilik 15.-TL)
  • Akşam Yemeği


DİKKAT EDİLMESİ  GEREKEN ÖNEMLİ NOT:

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında imzalan protokol gereği iki ülke vatandaşları gümrüklerden kimlikle giriş yapabilmektedirler. Nüfus Hüviyet Cüzdanı dışındaki hiçbir kimlik kartı (Ehliyet Dahil) Nüfus Hüviyet Cüzdanı yerine geçmemektedir.

Bu nedenle Nüfus Hüviyet Cüzdanlarınızın Yırtık, TC. No’suz, Okunaksız, Resimleri Çok Eski ve Deforme Olmuş, El Yazısı ile Müdahele edilmiş Nüfus Hüviyet Cüzdanları gümrük geçişlerinde kabul edilmemektedir. Lütfen hareket etmeden once rehberimizin de uyaracağı üzere Nüfus Hüviyet Cüzdanınızı kontrol ediniz.
Veya Pasaportunuzla da geçiş yapabilirsiniz ancak 15.-Tl. Yurt Dışı Çıkış Harcı ödemeniz gerekecektir.

Diğer bir önemli husus da 18 yaş altı çocuklar sadece anne ve babaları ile beraber yada her ikisinden aldığ Noter Tasdikli muvafakatname veya Pasapot ile seyahat edebilirler.

 Anne veya Babasından birisinin olmaması halinde olmayan ebeveynden noter tasdikli muvafakatname almaları ve gümrük polisine ibraz etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde gümrükte kalırsınız. !...

Not: Programın akışına veya gereği halinde rehberimiz acentemiz adına tur programını ve restoranlarımızı aynı standartlara bağlı kalmak koşulu ile değiştirme hakkına sahiptir.

TANITIM FİLMİ

tan

Üyeliklerimiz

uyelikler

Ekonom Haberleri


Hava Durumu

Trabzon 18 °C
Samsun 14 °C